Pozycjonowanie jak to zrobić ?

Jak sprawić aby właśnie twój tekst stał się bardziej "klikany" ? W tym roku coraz mniej ważne są frazy kluczowe, teraz najważniejsze stają się informacje dopasowane do zapytania odwiedzającego.

Jak sprawić aby właśnie twój tekst stał się bardziej "klikany" ? W tym roku coraz mniej ważne są frazy kluczowe, teraz najważniejsze stają się informacje dopasowane do zapytania odwiedzającego. Jeśli masz coś do sprzedania, zastanów się jakie pytania byś zadał aby poszerzyć wiedzę o tym produkcie lub usłudze.

Nie od dziś wiadomo że najlepiej postawić się w sytuacji kupującego. jakbyś nie znał tego produktu, jakie pytania byś zadał ? Co chciałbyś wiedzieć o nim? O co byś zapytał ? Jeśli pozwolisz znajdować odpowiedzi na pytania użytkowników to możesz sprawić że wzbudzisz większe zainteresowanie swoją stronę.

Czy linki ze stron w tym roku również są ważne? Warto zastanowić się gdzie umieszczać linki! Obecnie znacznie mniejsze znaczenie mają przypadkowe linki, czyli takie które nie są powiązane z tematyką strony, zwróć swoją uwagę na miejsca w Internecie które rzeczywiście powiązane są z tematyką prowadzonej przez siebie strony. Załóżmy że masz jakiś produkt i z jakiegoś powodu ludzie szukają tego produktu - wobec tego bądź wszędzie tam, gdzie informacje o produktach podobnych do twojego mogą się pojawić - w grupach dyskusyjnych, na wszystkich platformach wymiany zdań - jeżeli są aplikacje które agregują informacje o podanych produktach - bądź również tam.

Wprowadź dane uporządkowane na swojej witrynie - daj wyszukiwarką oraz użytkownikom możliwość zapoznania się z informacjami o Twojej stronie. Możesz poinformować wyszukiwarkę jakie dane twoje strona zawiera, od Google do wyboru masz: Aplikacje, Artykuły. Filmy, Lokalne firmy, Odcinki programów TV, Oferty pracy, Produkty, Recenzje książek, Restauracje, Strona z pytaniami i odpowiedziami, Wydarzenia, Zbiory danych. Google ciągle pracuje nad swoimi algorytmami, promując strony które są z nimi zgodne, wobec czego warto wziąć ich zalecenia na poważnie.

Pewnie domyślasz się, że istnieją również inne dane uporządkowane które warto wziąć pod uwagę tworząc nowoczesną stronę internetową, w szczególności kiedy prowadzisz działania promocyjne na Facebooku czy Twitterze i jesteś przekonany co do ich funkcjonalności. Protokół Open Graph opiera się na istniejących technologiach i umożliwia Ci wdrożenie Podstawowe metadane: og: title - Tytuł obiektu, og: type - Typ obiektu, np. „video.movie”. og: image - Adres URL obrazu, og: url - kanoniczny adres URL obiektu którego tyczy się opis. Rozważ również wprowadzenie Opcjonalnych metadanych jak og: audio, og: description , og: determininer, og: locale , og: locale: alternate, og: site_name, og: video.

Przykład opisu og dla funkcjonującego portalu Kiedy poradzisz sobie z ogólnym przygotowaniem strony, napiszesz teksty, opiszesz stronę metadanymi, znajdziesz miejsca gdzie faktycznie możesz się zareklamować przyjdzie Ci się zmierzyć ze wskaźnikami Szybkość wczytywania się stron (optymalizacja) Szybko szybko, szybko - nikt z nas nie chce czekać, może lubisz stać w korku ?

To już jest fakt: Szybkość wczytywania stron przez przeglądarkę, stała się ważnym czynnikiem ich atrakcyjności. Google to zauważyło - dlatego zaczęło promować strony które są szybkie, wychodząc z założenia że Internet powinien być przyjazny użytkownikowi a nie przepełniony uciążliwymi, powolnymi tworami marketingowymicool każdy z Was pewnie pamięta wyskakujące okienka, duże grafiki i wiele innych "atrakcyjnych" wodotrysków :) - pozostaw je w pamięci, na pewno nie przywracaj ich do życia. Jak sprawdzić czy moja strona jest szybka ?

Najbardziej podstawowym elementem jest korzystanie z narzędzi udostępnionych przez samo Google: PageSpeed insight, Dzięki niemu dowiesz się jak oceniana jest twoja strona na komputerze oraz urządzeniach mobilnych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się dlaczego wyniki są co najmniej niezadowalające skorzystaj z narzędzia GTmetrix oraz pingdom Speed Test pomogę Ci one zrozumieć co jeszcze masz do poprawienia. Nie będę tutaj opisywać wskaźników które mogą wystąpić, ponieważ nie wiem jakiego rodzaju masz stronę oraz jaką funkcjonalność strony potrzebujesz. Aby pomóc Ci trochę rozwikłać powyższe zdanie, podpowiem tylko, że obecnie najlepiej zoptymalizowaną technologią tworzenia stron jest AMP ( Accelerated Mobile Pages ) , która posiada swoje ograniczenia i nie da się jej wszędzie zastosować.

Świetnie mam stronę internetową która działa szybko, są na niej niesamowite treści, wiem gdzie się reklamować i o czym rozmawiać OK! Ale jak sprawić żeby wyszukiwarki zobaczyły moją stronę ? Zacznijmy od Google, pewnie domyślasz się że musisz posiadać konto na Gmailu, dodam tylko że oprócz tego, musisz wejść w usługę Google Search Console gdzie znajdziesz miejsce do dodania adresu URL ! Nie zapomnij dołączyć mapę swojej strony, możesz ją utworzyć przy pomocy dowolnego narzędzia choćby takiego jak Online XML Sitemap Generator. Czasami zdarza mi się zapominać, że oprócz wyszukiwarki Google istnieje również BING, Yahoo, Yandex, oraz szczególna wyszukiwarka Baidu, która wymaga na stronie języka Chińskiego.

Dodanie stron do powyższych wyszukiwarek, jest bardzo podobne jak w przypadku Google, aby dowiedzieć się dokładniej wpisz frazę w Google: Add Site to " dana wyszukiwarka" i już wyniki masz jak na tacy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby dodać swoją stronę do mniejszych wyszukiwarek np: DuckDuckGo! która posiada rzeszę wiernych użytkowników bardzo ceniących swoją prywatność. No nie kiedyś było prościej wystarczyło wszędzie wrzucać linki i już miałem wy pozycjonowaną stronę!

Spokojnie to dopiero początek - ponieważ teraz należałoby zająć się jej bezpieczeństwem https:// , ten protokół jest potrzebny nawet kiedy prowadzisz strony o tematyce hodowli roślin i nie piszę tu o sklepie z sadzonkami. Użycie tego protokołu daje ci szereg bonusów, które przekładają się również na prędkość strony na przykład: możliwość użycia kompresji Brotli czy też lepszą kontrolę połączeń z serwerem. Tak naprawdę najważniejszy jest komfort użytkowania twojej strony.

Dzięki wprowadzeniu https:// użytkownik będzie wiedział, że faktycznie ta strona należy do Ciebie i jest bezpieczna, a Ty robisz wszystko by mu takie bezpieczeństwo zapewnić - Google to promuje!