Menu Zamknij

KursyPolska („nas”, „my” lub „nasza”) obsługuje serwis WWW https://kursypolska.pl („Portal”).

Ta strona informuje o naszych zasadach dotyczących gromadzenia, wykorzystywania i przetwarzania danych podczas korzystania z naszego Portalu i wyborów związanych z tymi danymi.

Polityka prywatności dla KursyPolska.

Używamy Twoich danych do świadczenia i ulepszania Portalu. Korzystając z Portalu, zgadzasz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji zgodnie z niniejszą polityką. O ile w niniejszej Polityce prywatności nie określono inaczej, terminy użyte w niniejszej Polityce prywatności mają takie samo znaczenie jak w naszych Warunkach korzystania z portalu dostępnej na  https://kursypolska.pl/warunki-uzytkowania

Gromadzenie i wykorzystanie informacji
Zbieramy różne rodzaje informacji w różnych celach, aby zapewnić funkcjonowanie i ulepszenia naszego portalu.

Typy zbieranych danych
Dane osobiste
Korzystając z naszego Portalu, możemy poprosić Cię o podanie pewnych danych, które mogą zostać wykorzystane do skontaktowania się z Tobą. Dane mogą obejmować między innymi:
adres e-mail, nazwa użytkownika,

Podstawą prawną takiego przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. a RODO, który pozwala przetwarzać dane osobowe na podstawie dobrowolnie udzielonej zgody; Zasady tworzenia nazwy użytkownika, oraz e-mail znajdziesz w Warunkach użytkowania strony

Pliki cookie i dane dotyczące użytkowania
Dane dotyczące użytkowania
Możemy gromadzić i przetwarzać następujące dane o Tobie:
Informacje, które podajesz – jako użytkownik końcowy zazwyczaj nie wymagają podawania żadnych informacji. Jednak nadal możesz przekazywać nam informacje, takie jak e-mail, nazwa użytkownika lub hasło. Dane takie jak e-mail, nazwa użytkownika lub hasło nigdy nie zostaną ujawnione żadnym podmiotom poza samym portalem. Możemy również gromadzić informacje o tym, w jaki sposób uzyskujesz dostęp do Portalu  i korzystasz z niego („Dane dotyczące użytkowania”). Dane dotyczące użytkowania mogą obejmować takie informacje, jak adres IP komputera (np. Adres IP), typ przeglądarki, wersję przeglądarki, strony odwiedzane naszego Portalu odwiedzone przez Ciebie, czas i datę wizyty, czas spędzony na tych stronach, niepowtarzalny identyfikatory urządzeń i inne dane diagnostyczne.

Rejestracja
Jakie dane zbieramy: podczas rejestracji będziemy zbierać twoją nazwę użytkownika, adres e-mail, hasło .
Dlaczego potrzebujemy tych danych
Będziemy potrzebować Twojej nazwy użytkownika, e-mailu i hasła, aby zapewnić Ci dostęp do portalu. Będziemy potrzebować również Twojego adresu e-mail na wypadek, gdybyś zapomniał/ ła swojego hasła, oraz aby móc otrzymać e-mail z informacjami o przesłanych przez Ciebie artykułach/postach (kontakt, informacje o odnowieniu lub żądanie usunięcia konta).

Twój adres IP jest rejestrowany przez Cloudflare CDN  ( link do polityki prywatności dla usługi: https://www.cloudflare.com/privacypolicy/ ), więc my (Portal hostowany przez OVH Hosting https://www.ovh.com/ca/en/about-us/security.xml ) nie zbieramy informacji o Twoim prawdziwym adresie IP,  uzyskując dostęp tylko do zbiorczych adresów IP które Cloudflare udostępnia międzyinnym do łączności z naszym Portalem.  lista IP Cloudflare do komunikacji z serwerami :  https://www.cloudflare.com/ips/

Dlaczego wykorzystujemy  nowoczesne  technologie z firmy Google ? 
Firma Google posiada, oraz promuje technologie które ułatwiają i zwiększają komforfort odbioru informacji przez użytkowników interentu. Obecnie firma Google jest właścicielem Youtube, przeglądarki Chrome,  wyszukiwarki Google, Google Analytics,  technologii AMP, Feedburnera, oraz wielu innych. Myśląc poważnie o korzystaniu z internetu, nie da się pominąć usłuch, czy też technologii oferowanych przez tą firmę. My też  osadzamy ( ograniczona analityka) materiały z Youtuba, w celu uatrakcyjnienia strony,  korzystamy z AMP w celu przyspieszenia strony,  oraz wykorzystujemy Google Analytics, w celu poznania zainteresowań, optymalizacji pod urządzenia strony,  ilości kliknięć, oraz innych zbiorczych informacji, jak ilość użytkowników odwiedzających stronę kursypolska.pl. Pełne informacjie odnośnie zakresu przetwarzania danych przez firmę Google są umieszczone pod tym linkiem: www.google.com/intl/pl/policies/privacy/partners/ . Potwierdzenie zgodności Google odnośnie przetwarzania danych USA-EU: https://www.privacyshield.gov/participant?id=a2zt000000001L5AAI&status=Active

Dlaczego korzystamy z  Google Analytics które jest podmiotem przetwarzającym dane ?
1. Strona KursyPolska została stworzona, aby pozyskiwać zainteresowanie użytkowników, oraz przedstawiać im interesujące dla nich produkty, wobec czego potrzebujemy ogólnych informacji co może być najbardziej interesujące dla odwiedzających naszą stronę.
2. Strona KursyPolska.pl chce się rozwijać, czyli pozyskiwać jak największą ilość użytkowników którzy chcą ją odwiedzać, wobec czego potrzebujemy zbiorczych informacji o źródłach odwiedzin użytkowników, aby móc identyfikować i optymalizować  te źródła.
3. Bacznie obserwujemy zmianę przyzwyczajeń użytkowników internetu, wobec czego potrzebujemy informacji odnośnie urządzeń które wykorzystują, aby móc na bieżąco optymalizować stronę pod nowoczesne urządzenia.
4. Strona oferuje możliwość ustanowienia kilku wersji językowych dla przedstawianych informacji, wobec czego potrzebujemy informacji z jakich krajów pochodzi ruch i czy faktycznie wynika on z zainteresowania daną informacją, czy też  np. z powodu złamania zabezpieczeń stron. Powyższe informacje służą do eliminowania ataków jak Link manipulation, Pharming, czy też innych nienaturalnych ( nie wynikających z potencjalnego zainteresowania) działań na stronach KursyPolska.pl

Jak wykorzystujemy te dane
Używamy tych danych abyś mógł/ mogła używać wygodnie Portalu , oraz powracać do informacji które zostały zapisane przez Ciebie (upublicznione) , zapobiegania oszustwom i nadużyciom.

Gdy publikujesz wiadomości lub inne treści w naszym Portalu, informacje zawarte w Artykule/Poście będą przechowywane na naszym serwerze, a inni użytkownicy będą mogli je zobaczyć, także w kontekście komercyjnym. Na przykład zbieramy nazwę profilu i zdjęcie profilowe, które możesz opublikować w Portalu, oraz inne działania podejmowane w ramach możliwości Portalu. Zbieramy również inne rodzaje Danych Osobowych, które podajesz nam dobrowolnie, takie informacje o twoich zapytaniach (wewnętrzny system pocztowy), imię i nazwisko lub dane kontaktowe.

Prosimy abyś nie podawał/ ła żadnych danych osobowych ponieważ nie są one potrzebne do funkcjonowania portalu, miejsca w które można je wprowadzić są dostępne publiczne (publikacje/ posty/ wizytówka profilu) i robisz to na własne ryzyko ! Informacje o standardach ochrony danych znajdziesz w Warunkach użytkowania:  https://kursypolska.pl/polityka-prywatnosci

Po co nam Twój adres e-mail:
Komunikujemy się z użytkownikami, którzy dostarczają wiadomości e-mail do naszego Portalu. Możemy użyć Twojego adresu e-mail, aby potwierdzić otwarcie konta, wysłać powiadomienie o Twoich artykułach/ postach, wysłać informacje od potencjalnych klientów oraz wysłać powiadomienia i inne ujawnienia zgodnie z wymaganiami. Ogólnie rzecz biorąc, użytkownicy nie mogą zrezygnować z tych komunikatów, które nie są związane z marketingiem, ale są jedynie wymagane dla odpowiedniej komunikacji.

Newsletter: 
Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje na swój adres mailowy, ze strony KursyPolska.pl możesz skorzystać z Newslettera.

Gromadzenie i wykorzystanie danych
1. Otrzymywanie elektronicznego newslettera wymaga podania wyłącznie adresu e-mail. Strona https://kursypolska.pl/newsletter, służy tylko do poinformowania cię o twoich prawach odnośnie zmiany lub wycofania zgody na przetwarzanie twoich danych. Adres gdzie możesz zapisać się na Newsletter to: https://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=skleponline&loc=en_US. Administrator KursyPolska.pl nie jest właścicielem tej usługi i udostępnia ten adres tylko w celu informacyjnym o możliwości dobrowolnego korzystania z newslettera przy użyciu narzędzia “Feedburner”.
2. Podając swój adres email na stronie https://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=skleponline&loc=en_US  wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, w szczególności adresu poczty elektronicznej, przez administratora KursyPolska (podgląd danych) , oraz przeniesienie informacji do narzędzia Google Feedburner ( Serwis do zarządzania kanałami informacyjnymi). Polityka prywatności Google https://www.google.com/policies/privacy/
3. Pozyskiwane dane wykorzystywane są wyłącznie w celu przesyłania wiadomości rss z adresu https://kursypolska.pl/feed/rss
4. Administratorem danych w przypadku zapisanie się na newsletter jest firma Google i ona odpowiada za bezpieczeństwo danych jej powierzonych.
5. Adresy email będą przechowywane w bazie kontaktów przypisanych do agregatora danych: https://feeds.feedburner.com/skleponline.
6. Dane podawane są dobrowolnie, jednak ich niepodanie uniemożliwia otrzymywanie newslettera.
7. Subskrybent newslettera w każdym momencie ma możliwość rezygnacji z jego dalszego otrzymywania. W tym celu należy kliknąć w link rezygnacji (stopkę rezygnacji)

Prawa Użytkownika
1. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
2.Użytkownik ma prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych.
3. Przetwarzanie danych następuje w celach prawnie usprawiedliwionych, realizowanych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
4. Administratorem danych osobowych przesłanych do newlettera (narzędzia) Google Feedburner ( Serwis do zarządzania kanałami informacyjnymi) jest Google Ireland Limited („Google”), firma zarejestrowana i działającą zgodnie z prawem irlandzkim (numer rejestracyjny: 368047), z siedzibą pod adresem Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Irlandia. Szczegółowe informacje o warunkach użytkowania narzędzi Google: https://policies.google.com/terms

Ograniczenia odpowiedzialności
Newsletter KursyPolska zawiera odnośniki do innych stron, zamieszczane dla wygody i wiadomości użytkownika. Strona KursyPolska nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczane tam informacje i stosowane polityki prywatności. Ponadto za treści ewentualnych przekazów reklamowych odpowiada reklamodawca.

Śledzenie i pliki cookie
Używamy plików cookie i podobnych technologii śledzenia do śledzenia aktywności w naszym Portalu i przechowywania pewnych informacji.
Pliki cookie to pliki z niewielką ilością danych, które mogą zawierać anonimowy unikalny identyfikator. Pliki cookie są wysyłane do przeglądarki z Portalu, oraz usług i przechowywane na Twoim urządzeniu. Stosowane są również technologie śledzenia, sygnalizatory, tagi i skrypty do zbierania i śledzenia informacji oraz ulepszania i analizowania naszego Portalu.
Możesz poinstruować przeglądarkę, aby odrzucała wszystkie pliki cookie lub wskazywała, kiedy plik cookie jest wysyłany. Jeśli jednak nie akceptujesz plików cookie, możesz nie być w stanie korzystać z niektórych części naszego Portalu.

Przykłady używanych przez nas plików cookie:
Cookies sesyjne. Używamy Cookies sesyjnych do obsługi naszego Portalu.
Pliki cookie preferencji. Używamy plików cookie preferencji, aby zapamiętać Twoje preferencje i różne ustawienia.

Pliki cookie bezpieczeństwa.
Używamy Cookies bezpieczeństwa w celach bezpieczeństwa.

Więcej informacji o plikach cookie.
Więcej informacji odnośnie plików cookies używanych  przez nasz portal, oraz usług który są wykorzystywane do analizy, marketingu, bezpieczeniśtwa, czy tez ochrony portalu można znaleźć w Polityce Cookies dostępnej na naszym Portalu

Wykorzystanie danych
KursyPolska wykorzystuje zebrane dane do różnych celów:
Zapewnienie i utrzymanie działania portalu
Aby powiadomić Cię o zmianach w naszym portalu
Aby umożliwić Ci uczestnictwo w interaktywnych funkcjach naszego portalu, gdy zdecydujesz się to zrobić,
Zapewnienie obsługi klienta i wsparcia
Aby dostarczyć analizy lub cenne informacje, abyśmy mogli poprawić portal
Aby monitorować korzystanie z Portalu
Aby wykrywać, zapobiegać i rozwiązywać problemy techniczne

Transfer danych
Twoje informacje, w tym Dane Osobowe (dobrowolnie podane), mogą być przekazywane do – i utrzymywane na komputerach znajdujących się poza twoim stanem, prowincją, krajem lub inną jurysdykcją rządową, w których przepisy o ochronie danych mogą się różnić od przepisów obowiązujących w Twojej jurysdykcji. Jeśli znajdujesz się poza Polską i chcesz przekazać nam informacje, pamiętaj, że przesyłamy dane, w tym dane osobowe, do Polski i tam przetwarzamy. Twoja zgoda na niniejszą Politykę prywatności, a następnie przesłanie takich informacji stanowi zgodę na to przeniesienie.

KursyPolska podejmie wszelkie niezbędne kroki, aby upewnić się, że Twoje dane są traktowane w sposób bezpieczny i zgodnie z niniejszą Polityką prywatności i że żadne dane  nie zostaną przekazane organizacji lub krajowi, chyba że na potrzeby odpowiednich kontroli,  uwzględniajace bezpieczeństwo twoich danych i innych dobrowolnie podanych danych osobowych.

Wymogi prawne
KursyPolska może ujawniać Twoje Dane, oraz dobrowolnie podane przez Ciebie  i publicznie dostępnie Dane Osobowe w dobrej wierze, że takie działania są konieczne do:
Aby spełnić obowiązek prawny
W celu ochrony i obrony praw lub własności KursyPolska
Aby zapobiec lub zbadać możliwe nieprawidłowości w związku z Portalem
Aby chronić bezpieczeństwo osobiste użytkowników Portalu lub społeczeństwa
W celu ochrony przed odpowiedzialnością prawną

Bezpieczeństwo danych
Bezpieczeństwo Twoich danych jest dla nas ważne, ale pamiętaj, że żadna metoda transmisji przez Internet lub metoda przechowywania elektronicznego nie jest w 100% bezpieczna. Chociaż staramy się stosować komercyjnie akceptowalne środki w celu ochrony Twoich Danych , nie możemy zagwarantować ich absolutnego bezpieczeństwa.

Usługodawcy
Możemy zatrudnić firmy i osoby trzecie w celu ułatwienia naszej Usługi („Dostawcy Usług”), świadczenia Usługi w naszym imieniu, świadczenia usług związanych z Usługą lub pomocy w analizie sposobu korzystania z naszej Usługi.
Te osoby trzecie mają dostęp do danych osobowych wyłącznie w celu wykonywania tych zadań w naszym imieniu i są zobowiązane do nieujawniania ich ani nie wykorzystywania w żadnym innym celu.

Analityka
Możemy używać zewnętrznych dostawców usług do monitorowania i analizowania korzystania z naszej Usługi.

Cloudflare
Cloudflare to analityka internetowa i usługa CDN. Wszystkie Informacje o ip użytkowników używających strony są anonimizowane. Przeczytaj Politykę prywatności Cloudflare tutaj: https://www.cloudflare.com/privacypolicy/

Google Analytics
Google Analytics to analityka internetowa. Wszystkie Informacje o ip użytkowników używających strony są anonimizowane więcej informacji https://support.google.com/analytics/answer/2763052?hl=pl. Przeczytaj również Politykę prywatności usług Google: https://policies.google.com/privacy?hl=pl

Linki do innych usług
Nasz Portal może zawierać linki do innych Usług, stref internetu, które nie są przez nas obsługiwane. Jeśli klikniesz link strony trzeciej, zostaniesz przekierowany do usługi tej strony trzeciej. Zdecydowanie zalecamy zapoznanie się z polityką prywatności każdej odwiedzanej usługi.
Nie mamy kontroli i nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść, politykę prywatności lub praktyki jakichkolwiek usług lub usług osób trzecich.

Prywatność dzieci
Nasza usługa nie dotyczy osób poniżej 18 roku życia („Dzieci”).
Nie gromadzimy świadomie danych osób poniżej 18 roku życia. Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem i wiesz, że Twoje dzieci przekazały nam dane osobowe, skontaktuj się z nami. Jeśli dowiemy się, że zgromadziliśmy dane  od dzieci bez weryfikacji zgody rodziców, podejmujemy kroki w celu usunięcia tych informacji z naszych serwerów.

Zmiany w niniejszej polityce prywatności
Możemy od czasu do czasu aktualizować naszą Politykę prywatności. Powiadomimy Cię o wszelkich zmianach, publikując nową Politykę prywatności na tej stronie.

Powiadomimy Cię pocztą elektroniczną i / lub wyraźnym powiadomieniem w naszej usłudze, zanim zmiana zacznie obowiązywać i zaktualizuję „datę wejścia w życie” na początku niniejszej Polityki prywatności.

Zaleca się okresowe zapoznawanie się z niniejszą Polityką Prywatności pod kątem wszelkich zmian. Zmiany w niniejszej Polityce prywatności są skuteczne, gdy zostaną opublikowane na tej stronie.

Skontaktuj się z nami
Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tej polityki prywatności, skontaktuj się z nami:
Przez e-mail: [email protected]

Sprzedaż produktów lub usług w modelu B2B (Business to Business) wymaga zastosowania specyficznych strategii i podejść, które skoncentrują się na wartości dla biznesu oraz długoterminowych relacjach. Oto kilka kluczowych kroków, które pomogą skutecznie sprzedawać w tym kontekście:
Przeczytaj
KursyPolska | Polityka prywatności
Sprzedaż produktów lub usług w modelu B2B (Business to Business) wymaga zastosowania specyficznych strategii i podejść, które skoncentrują się na wartości dla biznesu oraz długoterminowych relacjach. Oto kilka kluczowych kroków, które pomogą skutecznie sprzedawać w tym kontekście:
Przeczytaj
KursyPolska | Polityka prywatności
W dzisiejszym dynamicznym świecie e-commerce promocja sklepu internetowego wymaga innowacyjności i elastyczności. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi, które umożliwiają rozszerzenie zasięgu i zwiększenie sprzedaży, jest program afiliacyjny.
Przeczytaj
KursyPolska | Polityka prywatności
W dzisiejszym dynamicznym świecie e-commerce promocja sklepu internetowego wymaga innowacyjności i elastyczności. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi, które umożliwiają rozszerzenie zasięgu i zwiększenie sprzedaży, jest program afiliacyjny.
Przeczytaj
KursyPolska | Polityka prywatności
Kontynuując przeglądanie lub klikając „Akceptuje”, wyrażasz zgodę na przechowywanie na swoim urządzeniu plików cookie własnych i stron trzecich, aby usprawnić nawigację po witrynie, analizować wykorzystanie witryny i pomóc w naszych działaniach marketingowych.
Polityka cookies
Ustawienia cookies
Akceptuje
Nie akceptuje
Klikając „Akceptuje”, wyrażasz zgodę na przechowywanie na swoim urządzeniu plików cookie własnych i stron trzecich, aby usprawnić nawigację po witrynie, analizować wykorzystanie witryny i pomóc w naszych działaniach marketingowych.
Polityka cookies
Ustawienia cookies
Akceptuje
Nie akceptuję