Zarabianie w internecie, czy wiesz od czego zacząć ?

Programy afiliacyjne, w dużym skrócie, są tworzone po to aby firma X mogła dzięki tobie, w zależności od modelu współpracy:

Programy afiliacyjne, w dużym skrócie, są tworzone po to, aby firma X mogła dzięki tobie, w zależności od modelu współpracy:

  1. CPV - Pozyskać ruch internetowy skierowany na produkt, lub landing page (specjalnie przygotowaną strona docelową)
  2. CPA – Nakłonić użytkownika, do wykonania rejestracji, zakupu produktu, lub wypełnieniu ankiety. Inne formy rozliczeń takie jak
  3. CPM/CPT – rozliczenie o model kliknięć w reklamę jest coraz rzadziej stosowane ( Adsense jest wyjątkiem) lub opłacalność taki rozliczeń jest minimalna, wręcz znikoma. Głównym argumentem przemawiającym za popularnością rozliczeń w modelu CPA, jest fakt, że osoby odpowiedzialne za kampanie afiliacyjne, mogą w przejrzysty sposób przedstawić zyski wynikające (ilość sprzedaży, działań) z utrzymywania takiej afiliacji.

Jeżeli jakieś działania przynoszą zysk i da się ten zysk miarodajnie policzyć, nawet największy oportunista z firmy X zaakceptuje potrzebę stosowania powyższych działań.

Ponieważ już wiesz, że firmy najbardziej interesują się rozliczaniem w modelu CPA, być może chcesz się dowiedzieć, co to oznacza dla ciebie ?

Uczestniczenie w programie afiliacyjnym, sprawi, że ze zwykłego użytkownika internetu, powinieneś przekształcić się handlowca, nabyć wiedzę co chcesz sprzedawać, komu, oraz poprzez jakie środki komunikacji chcesz docierać do swoich klientów.

Czy nadal wierzysz, że sprzedaż afiliacyjna jest taka prosta ? Tworzenie treści, niezależnie czego ona dotyczy, jest czasochłonne, niestety nie ma tutaj drogi na skróty i żadne kopiuj, wklej, nie sprawi, że odniesiesz sukces w afiliacji. Gdzie można rozpocząć działania z wykorzystaniem linków afiliacyjnych ? Twoja własna grupa na Facebooku, tworzą i systematycznie aktualizując informacje, na swojej grupie stworzy ci możliwość poznania ewentualnych odbiorców, którzy mogą być zainteresowani twoim produktem. Pisząc we własnej grupie, staraj się tworzyć angażujące treści. Twórz porównania, pytania, oraz odpowiedzi, które mogą dotyczyć afiliowanego produktu.

Najlepsze grupy powstają wtedy gdy tworzą się z zamiłowania, chcąc sprzedawać aparaty, dobrze byłoby gdybyś znał się na fotografii. Unikanie pytań w grupie niestety nie zaangażuje użytkowników. Proces tworzenie społeczności może trwać dłuższy czas, czy masz tyle cierpliwości ? Twoja strona na Facebooku, czyli miejsce, gdzie masz pewną dowolność w działaniu, tworząc treści, możesz spodziewać się licznych interakcji w postaci wiadomości oraz komentarzy pod twoimi postami. Strona na Facebooku może być miejscem, gdzie zaczniesz skutecznie rozwijać swoje działania afiliacyjne, niestety Facebook często blokuje nowe strony, w szczególności gdy rozpozna, że umieszczasz linki afiliacyjne na swojej stronie. Jeżeli uda ci się stworzyć ciekawe treści, obejść filtry Facebooka, przeczekać czas aż znaczna ilość użytkowników zainteresuje się twoją stroną.

Zapamiętaj, posiadanie strony na Facebooku oznacza, że to ona posiada prawa do jej zablokowania, odzyskanie strony nie zawsze się udaje, nawet jeżeli dysponujesz rozsądnymi argumentami za jej przywróceniem. Prowadzenie strony na Facebooku, jest całkowicie darmowe, nie musisz posiadać firmy, aby móc ją założyć. Nagrywanie materiałów filmowych w celu ich publikacji na YouTube.

Słowo pisane coraz rzadziej dociera do użytkowników internetu, zdecydowanie ciężar wyświetleń i zaangażowania przechodzi na materiały filmowe, zresztą nie tylko publikowane na YouTube, jeżeli uważasz, że posiadasz predyspozycje: Ciekawą osobowość, coś, co cię wyróżnia, być może sposób mówienia, ubierania się, zastanów się, czy warto zacząć nagrywanie swoich materiałów. Zostanie gwiazdą YouTube, będzie oznaczać, że zaczniesz częściej stosować product placement, niż afiliację. Jeżeli nie posiadasz takich zdolności, możesz pójść śladami królów afiliacji, którzy promują linki afiliacyjne, tłumacząc innym użytkownikom, jak wiele zarobili, chwaląc się, jak prosto można zostać bogatym. Decyzja oczywiście należy do ciebie, osądzanie kogokolwiek nie jest przeze mnie zamierzone. Stwierdzam jedynie, że kierując się prostą logiką kreowania siebie jako wzorca może, przynieść ci zaskakujące wyniki.

Tworzenie bloga internetowego, zajrzyj tutaj: https://kursypolska.pl/wordpress. Tworząc blog internetowy, poprzez swoją systematyczność i wiedzę możesz sprawić, że znajdą się osoby, które będą chciały przeczytać treści, które piszesz. Systematyczność, tworzenie listy mailingowej, newsletterów, inne działania służące do powiadomienia użytkowników o nowych treściach będą twoim orężem do zaangażowania użytkowników do odwiedzania bloga, oraz linków afiliacyjnych. Tworzenie marki osobistej Instagram. Ponieważ coraz mniej osób poszukuje treści pisanych, a coraz więcej skupia się na zdjęciach, filmach, logicznym miejscem do umieszczania treści jest Instagram, oraz inne podobne w działaniu portale. Krótkie relacje, zdjęcia, pozy, product placement, linki afiliacyjne – czemu nie? Tworząc popularne konto na Instagramie, możesz liczyć na stałe przychody z reklam, które umieścisz na nim. Tworzenie aplikacji na telefony.

Tworzenie aplikacji mobilnych jest prawdopodobnie jednym z bardziej dochodowych zajęć, którym możesz się zająć dodatkowo, tzn., po godzinach pracy stałej. Prawdopodobnie zastanawiasz się, jak to jest możliwe, że nie posiadając umiejętności, miałbyś tworzyć aplikacje na telefony … Otóż nie potrzebujesz dużej wiedzy, wykorzystaj gotowe rozwiązania w zawarte w portalu Codecanyon, pod hasłem mobile znajdziesz setki gier i programów, które możesz wykorzystać do rozpoczęcia zarabiania, z wykorzystaniem AdMod, programu, który jest najpopularniejszy w monetyzacji ruchu pochodzącej z urządzeń mobilnych. Aby umieści swoją apkę np. na Sklep Play, potrzebujesz zarejestrować się jako android-developer, koszt takiej rejestracji to w tym momencie 25 dolarów, jeżeli aplikacja jest kompatybilna z IOS, oraz Windows również należałoby wziąć pod uwagę koszty rejestracji w poszczególnych usługach.

Zarabianie na aplikacji jest możliwe, a wysokość tych zarobków zależy od tego, w jaki sposób wypromujesz tę aplikację, oraz jak użytkownicy ocenią jej wartość użytkową. Jeżeli chodzi o zarabianie w internecie, możliwości wydają się być nie ograniczone, jeżeli chodzi o promocje, najlepiej prosperują te osoby, które wykorzystujące linki afiliacyjne, kreują się na znawców jakiegoś tematu, stając się ekspertami zagadnienia, które omawiają. Linki: Codecanyon: https://codecanyon.net/category/mobile Admod: https://admob.google.com/home/ android-developer: https://developer.android.com/