Tumblr

Czy znane jest Ci pozycjonowanie stron w oparciu o Tumblr? Prawdopodobnie nie masz czasu, albo „warunków” do zapoznania się z nim (dlaczego warunków, napiszę dalej)

Czym jest ów twór społecznościowy ? Tumblr jest nietypowym serwisem społecznościowo–blogowym, skierowanym do użytkowników z całego świata, taki blog z funkcją udostępniania, przyklejania i polecania artykułów, wydaje się genialne prawda?

Ciekawostką odnośnie Tumblr jest możliwość pełnej, bezproblemowej  automatyzacji dodawania postów / artykułów  wprost z Twoich serwisów (RSS). Takie rozwiązanie daje Ci możliwość promowania treści praktycznie w pełni zautomatyzowany sposób. Brzmi niesamowicie, zgodzi się ze mną? Pewnie zastanawiasz się, dlaczego niewiele wiesz o Tumblr.

Tak jak wcześniej wspomniałem, trzeba spełniać pewne „warunki” ? Tumblr z tego co zaobserwowałem jest najbardziej popularny w USA, wchodząc z IP przypisanym do Europy, użytkownik widzi zniechęcającą - całą stronę informacji odnośnie przetwarzaniu danych, nie wygląda to dobrze …

Ponieważ serwis jest tak mało popularny w Europie nie ukrywam, że warunkiem pozyskiwania ruchu z Tumblr jest prowadzenie kanału RSS w języku angielskim.

Serwis jest w pełni przetłumaczony na Polski język, więc istnieje szansa, że nastąpi mentalny przełom u użytkowników w Polsce i zaczną częściej z Tumblr korzystać, (czy tak aby nie było z Twitterem?)

Jeżeli zastanawiasz się jak pozyskać użytkowników spoza Europy, może to być ciekawe rozwiązanie na poszerzenie ekspansji Twoich produktów, czasami wystarczy odpowiednie podejście do promocji, by móc poszerzyć zasięgi dotarcia produktów.

Ten portal, pomimo tego, że jest w języku Polskim  wykorzystuje RSS do publikacji na Tumblr, Twitterze, Facebooku.  Źródło RSS które jest wykorzystywane do publikacji https://kursypolska.pl/rss/latest-posts

Adres bloga na Tumblr to https://spolecznosc.tumblr.com/ jeżeli chcesz aby Twój Artykuł pojawił się na tym blogu, dodaj swój artykuł do portalu KursyPolska