Programowania

Programowanie dla dzieci, uwaga po angielsku

programowanie dla dzieci

Zachodzące zmiany w świecie, przeniesienie produktów oraz możliwych do przeniesienia usług, sprawiło, że programowanie staje się najbardziej poszukiwaną umiejętnością.

Programowanie teoretycznie może zacząć każda osoba niezależnie od wieku, nie ma się jednak co oszukiwać, że uda się jej osiągnąć poziom ekspercki w rozwiązywaniu programistycznych łamigłówek.

Najrozsądniej byłoby rozpocząć naukę programowania od najmłodszych lat, problemem, przed jakim staje każdy rodzic, jest jak zachęcić dziecko, aby zaczęło programować?

Każde dziecko lubi miłe dla oka animowane postaci, które kojarzą się im z bajkami, które często są przez nie biernie oglądane – TO ŹLE. 

Wyobraź sobie jednak sytuację, że dziecko, zamiast oglądać animowaną bajkę, samodzielnie porusza kolorowe postaci, tworząc dzięki programowaniu ich ruch. – CZY TO DOBRZE?

Istnieją bezpłatne strony oferujące programowanie np, w Skratch, dzięki któremu można tworzyć nawyki, oraz ogólne zrozumienie programowania, pozbawione są one jednak elementu (osoby) nauczyciela, którym dzięki poniższej stronie możesz zostać nim Ty.

Programowanie dla dzieci

 

 

Programowanie

Ostatnie kursy

Programowanie
To Top