Czy wtyczki do WordPress mogą być remedium na wszystkie potrzeby optymalizacji strony?

Czy wtyczki do WordPress mogą być remedium na wszystkie potrzeby optymalizacji strony? Pamiętasz czasy kiedy starałeś się zmienić, złączyć arkusze stylów CSS tak aby skrócić maksymalnie czas ładowanie arkuszy przez przeglądarkę ?

Czy wtyczki do WordPress mogą być remedium na wszystkie potrzeby optymalizacji strony? Pamiętasz czasy kiedy starałeś się zmienić, złączyć arkusze stylów CSS tak aby skrócić maksymalnie czas ładowanie arkuszy przez przeglądarkę ?

Pracowałeś na minimalizacją java script, oraz odraczaniem (defer) wczytywania poszczególnych plików? I po co to było wszystko ? Jednym z ważnych elementów optymalizacji czasu ładowania strony jest ilość zapytań wysyłanych przez przeglądarkę do serwera, na którym znajduje się zainstalowany CMS. Łączenie obrazów w sprite i różnych stylów w 1 CSS miało za zadanie zmniejszenie ilości takich zapytań, a tym samym sprawienie że strona wczytywała się szybciej.

Odraczanie wczytywania java script miało spowodować, poprawienie czasu wczytywania się istotnych elementów wizualnych przez przeglądarkę. Co się zmieniło ? HTTP/1 zostało ulepszone i możemy cieszyć się HTTP/2 ( już od dłuższego czasu:) Wprowadzenie nowych możliwości znacznie uprościło zarządzaniem priorytetami ładowania się zasobów do przeglądarki ( szybciej strony się wczytują ).

Zastosowanie http2 umożliwia "wypychanie" ważnych zasobów CMS, jeszcze przez wysłaniem kolejnego zapytania do serwera. Zanim serwer dowie się dokładnie, o co został zapytany przez przeglądarkę, automatycznie wysyła dane, bez czekania na kolejne zapytania o zasoby. Co to zmienia dla mojego sklepu internetowego, bloga, CMS ?

Zastosowanie tej technologii umożliwia znaczne poprawienie czasu ładowanie się stron, oraz umożliwia uporządkowanie kolejności przysłania danych do przeglądarki ( Strona będzie dużo szybsza, bez większej ingerencji w CMS) Czy zastosowanie http2 przynosi również inne korzyści niż sama prędkość ładowania się strony ? Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z CDN, np. Cloudflare – będziesz miał możliwość skorzystania z serwera końcowego, CDN EDGE – to znaczy przeglądarka będzie używać wypchniętych zasobów z najbliższej lokalizacji dla przeglądarki które oferuje CDN. Dzięki czemu, możesz znacząco uśrednić czas ładowania się twojej strony na całym świecie.

Jak skonfigurować „preload” ? Jeżeli masz już skonfigurowany swój serwer do działania z http2, w przypadku APACHE, dodaj do pliku konfiguracyjnego VirtualHost (pamiętaj o zrobieniu kopi zapasowej) wpis według przykładu: Header add Link "<https://fonts.googleapis.com>; rel=preconnect" Header add Link "<https://fonts.gstatic.com>; rel=preconnect" Header add Link "<https://use.fontawesome.com>; rel=preconnect" Zrestartuj APACHA systemctl restart apache2 Jeżeli chcesz edytować zawartość nagłówka w sklepie internetowym, CMS poniższych przykłady mogą Ci się okazać przydatne. Sprawdź czy działa u Ciebie http2, oraz Push https://http2.pro/check?url=https%3A//kursypolska.pl/ Sprawdź dla których zasobów, możesz jeszcze użyć funkcji PRELOAD https://www.webpagetest.org

Nadmiar wtyczek w WordPresie, Sklepie internetowym optymalizujących prędkość wczytywania się stron może powodować: Niepotrzebne zużycie zasobów serwera Zwiększa prawdopodobieństwo przejęcia strony, poprzez Bug w nie zaktualizowanej wtyczce. Zmiany w wyglądzie szablonu ( łączenie CSS,) częściowa utrata funkcjonalności strony ( np. JS DEFER) Jeżeli możesz wdrożyć HTTP2 zrób to jak najszybciej, ponieważ nie jest to takie trudne i umożliwi Ci to usunięcie niektórych obciążających twój serwer „wtyczek” – Rozważ to